Nuorisotyö

Nuorisotyö

Paraisten kaupungin nuorisotiimissä työskentelee erityisnuoriso-ohjaaja, vapaa-aikasihteeri ja neljä vapaa-aikaohjaajaa. Tehtävänämme on olla nuorten paraislaisten tukena. Haluamme toteuttaa nuorten ideoita, pieniä ja suuria, yhdessä nuorten kanssa. Meille voi tulla myös ihan vain juttelemaan.

Löydät meidät Puntin, Lyanin ja Gluggenin nuorisotiloista. Voit myös ottaa yhteyttä sosiaalisessa mediassa, tai miksei myös perinteisemmällä tavalla, puhelimitse tai sähköpostitse. Seuraathan meitä sosiaalisessa mediassa! Ajankohtaista asiaa ja lisätietoja löytyy myös suoraan osoitteesta nuori.parainen.fi.

Kotisivu | Ung Pargas - Nuori Parainen
Facebook | Ung Pargas - Nuori Parainen

 @ungpargasnuoriparainen #ungpargasnuoriparainen


 

Sisältöjulkaisija

nuori.parainen.fi

Toimintaa sekä infoa nuorille

Nuorisotilat

Nuorisotilat Paraisilla

Sisältöjulkaisija

Yhteystiedot nuoriso



Yhteystiedot

Vapaa-aikasihteeri
Dahlén Tove
Nauvo
040 562 1825
Tove.Dahlen@Parainen.fi

Erityisnuoriso-ohjaaja
Miia Nissinaho
Parainen, Nuorisotalo PUNT (toimisto)
040 488 5866
Miia.Nissinaho@Parainen.fi

Vapaa-aikaohjaaja
Järnström Johanna
Parainen, Paraisten Urheilu- ja Nuorisotalo
050 596 2123
Johanna.Jarnstrom@Parainen.fi

Vapaa-aikaohjaaja
Silén Emma
Gluggen / Områdeskontoret, Korppoo
040 563 3799
Emma.Silen@Parainen.fi

Vapaa-aikaohjaaja
Loukonen Anna
PUNT Nuorisotalo, Parainen
044 354 5200
Anna.Loukonen@Parainen.fi

Vapaa-aikaohjaaja
Kronqvist Joel
Nuorisotalo Lyan, Nauvo
040 820 5119
Joel.Kronqvist@Parainen.fi