Sisältöjulkaisija

null Kesäkauden avajaiset Nauvossa

Alkaa: 13.05.2023 klo 10:00

Päättyy: 13.05.2023 klo 15:00

Paikka:
Nauvon kesätori ja Nauvon keskusta
Nagu

Lauantaina pääsemme yhdessä käynnistämään kesäkauden Nauvossa!

Kesäkauden avajaisia vietetään tulevana lauantaina 13.5. klo 10-15 välillä Nauvon keskustassa. Päivän aikana on mahdollista päästä tutustumaan useisiin alueellisiin yrittäjiin ja toimijoihin sekä osallistumaan koko perheen voimin hauskaan ohjelmaan!

Söderissä voi osallistua minigolfkisaan missä palkintoja, Nicolinas Blommor:ilta saat kesän kauneimmat kukat, kesähiukset laitetaan kuntoon tarjoushinnoin Studio Fancy:ssä ja kesän rakennusvinkit tulevat suoraan Praktialta. Nauvon kesätori täyttyy yrittäjien pop-up pisteistä!

Kesätorilla on myös Paraisten kaupungin Pyhän Olavin merireitin lasten nurkkaus, josta löytyy muun muassa hauska kuvausseinä ja muuta rekvisiittaa. Lapsia riemastuttavat myös VPK paloautollaan, kesätorin kasvomaalauspiste, sekä Nagu IF:n lastenleikkihetki Framnäsin uimarannalla klo 11-12.

Tapahtuma on maksuton.

Oikein paljon tervetuloa kaikille, aurinkoista säätä on luvattu!

Lisätietoja tapahtuman Facebook-sivulla.

Tapahtumien haku

Tapahtumien haku

Tapahtumakalenteri

Hakusanalla ei löytynyt hakutuloksia!